Przygotowaliśmy dla was zestawienie najbardziej innowacyjnych firm w badaniach rynkowych i marketingowych. Badania rynkowe, metody badawcze oraz cały rynek badawczy nieustannie się zmienia. Tradycyjne metody badawcze ustępują miejsce technikom opartym o Internet oraz urządzenia mobilne. Według prognoz w 2019 r. w Europie będzie blisko 760 mln smartfonów, a na świecie będą one stanowiły ponad 80% wszystkich telefonów komórkowych.

SurveyLab.

Platforma badawcza stworzona nad Wisłą. Serwis wyróżnia się intuicyjnym interfejsem użytkownika, szybkością działania i bogatymi możliwościami. Jako jeden z niewielu programów dostępnych na rynku udostępnia aplikację mobilną do zbierania danych offline. Wśród użytkowników serwisu są między innymi takie firmy i organizacje jak Empik, OKI, IFS, BAT, PAH czy Miasto Lublin.

Przeczytaj również nasz artykuł Test programów ankietowych SurveyLab vs SurveyMonkey.

Typeform.

Najładniejsze naszym zdaniem ankiety online. Serwis powstał w Hiszpanii (Barcelona) i od samego początku wyróżnia się estetyką oraz pięknymi ankietami. Ankiety Typeform są zaprojektowane z myślą o pracy na wielu urządzeniach, dzięki temu wyglądają równie dobrze na PC, tablecie oraz komórce. Serwis nadaje się również świetnie do tworzenia testów oraz formularzy online.

Instantly.

Połączenie ankiet online z panelem badawczym online. Dzięki temu zaraz po stworzeniu ankiety będziesz mógł dobrać respondentów, do których wyślesz badanie. Firma powstała w 2008 roku i została niedawno kupiona przez SSI (Survey Sampling International) lidera w obszarze badań rynkowych i panelowych. Instantly pozwala również na wypełnianie ankiet poprzez urządzenia mobilne.

Qualtrics.

Serwis z górnej półki, czyli ankiety online dla wymagających użytkowników. Z rozwiązań Qualtrics korzystają takie firmy jak HP, Microsoft, SAP, Disney czy Nike. Qualtrics początkowo był wykorzystywany przez środowisko akademickie i dzięki temu posiada wiele zaawansowanych oraz typowych dla świata akademickiego funkcjonalności.

Cint.

Panel badawczy online inaczej. Cint AB to szwedzka firma, która działa w 150 krajach i skupia ponad 100 milionów panelistów. Cint pozwala na prowadzenie badań zarówno na dużych jak i bardzo małych próbach (100 respondentów lub mniej). Dzięki temu nie potrzeba dużego budżetu, aby przeprowadzić badanie ankietowe. Większość projektów badawczych realizowane jest w ciągu 2 – 3 dni.