Przygotowaliśmy dla was zestawienie najbardziej innowacyjnych firm w badaniach rynkowych i marketingowych. Rynek badawczy nieustannie się zmienia. Tradycyjne metody badawcze ustępują miejsce metodom opartym o Internet oraz urządzenia mobilne. Według prognoz w 2019 r. w Europie będzie blisko 760 mln smartfonów, a na świecie będą one stanowiły ponad 80% wszystkich telefonów komórkowych.

 

Typeform

Typeform. Najładniejsze naszym zdaniem ankiety online. Serwis powstał w Hiszpanii (Barcelona) i od samego początku wyróżnia się estetyką oraz pięknymi ankietami. Ankiety Typeform są zaprojektowane z myślą o pracy na wielu urządzeniach, dzięki temu wyglądają równie dobrze na PC, tablecie oraz komórce. Serwis nadaje się również świetnie do tworzenia testów oraz formularzy online.

 

Instantly

Instantly. Połączenie ankiet online z panelem badawczym online. Dzięki temu zaraz po stworzeniu ankiety będziesz mógł dobrać respondentów, do których wyślesz badanie. Firma powstała w 2008 roku i została niedawno kupiona przez SSI (Survey Sampling International) lidera w obszarze badań rynkowych i panelowych. Instantly pozwala również na wypełnianie ankiet poprzez urządzenia mobilne.

 

Qualtrics

Qualtrics. Serwis z górnej półki, czyli ankiety online dla wymagających. Z rozwiązań Qualtrics korzystają takie firmy jak HP, Microsoft, SAP, Disney czy Nike. Qualtrics początkowo był wykorzystywany przez środowisko akademickie i dzięki temu posiada wiele zaawansowanych oraz typowych dla świata akademickiego funkcjonalności.

 

Cint

Cint. Panel badawczy online inaczej. Cint to szwedzka firma, działa w 80 krajach i skupia 25 milionów panelistów. Cint pozwala na prowadzenie badań zarówno na dużych jak i bardzo małych próbach (100 respondentów lub mniej). Dzięki temu nie potrzeba dużego budżetu, aby przeprowadzić badanie ankietowe.