Czym jest omnibus

Badanie internetowe, w tym Omnibusowe badania internetowe (inaczej badania typu Omnibus) zyskują coraz większą popularność, ze względu na przystępną cenę i dużą elastyczność. Nie musisz uruchamiać całego badania, aby zadać jedno pytanie.

Badania omnibusowe to wielotematyczne badania rynku i opinii. Umożliwiają one połączenia w jednym badaniu wielu indywidualnych kwestionariuszy lub nawet pojedynczych pytań, do wielu klientów.

Większość omnibusów realizowane jest co tydzień, natomiast zdarzają się również badania realizowane raz na miesiąc.

Główne zalety to niski koszt oraz szybkość realizacji badania. W przypadku omnibusów online, dodatkowo dzięki temu, że badanie w całości realizowane jest w Internecie odpada wysoki koszt związany z dotarciem do respondenta. Nie ma potrzeby utrzymywania drogiego studia CATI, ani sieci ankieterów jak to ma miejsce w przypadku badań realizowanych telefonicznie lub w terenie.

Popularne platformy Omnibus

SurveyLab Omnibus

Platforma powiązana z serwisem surveylab.com oraz CINT AB. Badania wykonywane są z wykorzystaniem panelu online i zapewniają pełną reprezentację. Próba jest kontrolowana na poziomie płci oraz wieku respondenta. Wysoka jakość badania jest gwarantowana dzięki specjalnym mechanizmom kontroli oraz scoringu respondentów.

CAWI, N = 800, wiek = 15+

Omniwatch

Platforma powiązana z panelem badawczym SW Research. Badanie realizowane jest co tydzień na reprezentatywnej próbie 800 respondentów.

CAWI, N = 800, wiek = 13+

PBS Omnibus

Cykliczne badanie realizowane co tydzień przez firmę PBS na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów. Badanie prowadzone jest w domu respondenta przez wyszkolonego ankietera z użyciem komputera.

CAPI, N = 1000, wiek = 15+

TNS Omnibus

Badanie opinii publicznej realizowane przez firmę Kantar TNS Polska metodą CAPI (Computer Assisted Personal Interwiew). Badanie zapewnia pełną reprezentatywność wszystkich Polaków

CAPI, N = 1000, wiek = 15+

IPSOS Omnibus

Ogólnopolskie badanie realizowane przez firmę IPSOS metodą CAPI z wykorzystaniem przenośnych komputerów z zainstalowanym oprogramowaniem NIPO. 20% przeprowadzonych wywiadów jest kontrolowanych telefonicznie.

CAPI, N = 1000, wiek = 15+

ARC Omnibus

Ogólnopolskie badania prowadzone przez firmę ARC Rynek i Opinia, z Warszawy. Badanie obejmuje dorosłych Polaków. Pytania otwarte można zamówić dodatkowo z prostym lub złożonym kodowaniem.

CATI / CAWI, N = 1000, wiek = osoby dorosłe